Διαύγεια

Χάρτης Αλίμου

Newsletter

Facebook Like Button

Τραχώνες - Πρεμιέρα με ΙσοπαλίαΣτην πρεμιέρα του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής οι Τράχωνες παραχώρησαν ισοπαλία στον Γιούχτα. Οι Τράχωνες ήταν καλύτεροι σε ολόκληρη τη διάρκεια της αναμέτρησης, αλλά δεν κατάφεραν να σημειώσουν τέρμα. Η ομάδα της Κρήτης...
...παίζοντας κλεισμένοι στο μισό γήπεδο και με συμπαγή άμυνα σε όλη την διάρκεια του αγώνα, δεν επέτρεψε στους παίχτες των Τραχώνων να εκμεταλλευτούν την συνεχή τους υπεροχή.

Στο 44’ ο Μπραντάν δεν μπόρεσε από ευνοϊκή θέση να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, για να ακολουθήσει το σουτ του Δρυμούση, που εξουδετέρωσε με διπλή προσπάθεια ο Δημαράκης.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 78’, ύστερα από σύγχυση στην άμυνα του Γιούχτα, ο Σαγανάς σούταρε μέσα από την περιοχή και η μπάλα έφυγε μόλις άουτ, στη σημαντικότερη ευκαιρία του δεύτερου ημιχρόνου. Έτσι, το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα των Τραχώνων αντιμετωπίζει την Δόξα Βύρωνα.

ΤΡΑΧΩΝΕΣ: Χώνος, Κάρδαρης, Βουρλούμης, Γαβριήλ, Μπούκουρης, Μανωλιάδης, Δρυμούσης (67’ Καΐδος), Σαπαλίδης, Καραμέρης, Μπραντάν (72’ Νικολάου), Σαγανάς.

ΓΙΟΥΧΤΑΣ: Δημαράκης, Μαραγκουδάκης, Τασιούλας, Μαυρίδης, Ιερωνυμάκης, Γενιτσαρίδης, Ζαμπετάκης, Ζαφειρίδης (85’ Κασσωτάκης), Σκουλούδης (72’ Μιχελακάκης), Καστελλιανάκης (90’ Κουκάκης), Καρβελάς.