Διαύγεια

Χάρτης Αλίμου

Newsletter

Facebook Like Button

ΤΡΑΧΩΝΕΣ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 3-1Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι οι Τράχωνες πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα και πήραν τους τρείς πολύτιμους βαθμούς. Η ομάδα του Αλίμου έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο, έκανε φάσεις, έχασε κλασικές ευκαιρίες και ικανοποίησε τους φίλους της που είχαν την ευκαιρία να την παρακολουθήσουν.

Το σκoρ άνοιξε ο Σαπαλίδης στο 23΄με εύστοχο κτύπημα πέναλτι μετά από χέρι αμυντικού. Στο 35΄οι Τράχωνες έχασαν κλασική ευκαιρία όταν ο Νικολάου δεν κατάφερε να νικήσει δύο φορές τον τερματοφύλακα της Ν. Ιωνίας.
Στα τελευταία λεπτά οι Τράχωνες φάνηκαν να θέλουν να κρατήσουν το 1-0, κλείστηκαν και στο 43΄ δέχτηκαν την ισοφάριση σε φάση διαρκείας στην περιοχή τους που επέτρεψε στον Καραχάλιο να σκοράρει.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Τράχωνες μπήκαν αποφασισμένοι και μόλις στο 47 πέτυχαν το 2΄-1 με γκολ του Σαγανά μετά από ωραία ενέργεια του Σαπαλίδη.
Στο 50΄ ήλθε και το τρίτο γκολ με ωραία κεφαλιά του Νικολάου μετά από εκτέλεση φάουλ από τον Καραμέρη.
Στο 85΄ο Τύρπος είδε απ ευθείας κόκκινη κάρτα λόγο απρεπούς χειρονομίας προς την εξέδρα, κάτι που δεν ξέφυγε από τον επόπτη.

ΤΡΑΧΩΝΕΣ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 3-1

ΤΡΑΧΩΝΕΣ  (Ηλίας Καλοπήτας): Χώνος, Κάρδαρης, Βουρλούμης, Γαβριήλ, Μανωλιάδης, Γούλας (86' Δάρρας), Καραμέρης, Αθανασόπουλος (66' λ. τρ. Καϊδος), Σαγανάς, Νικολάου (70' Τουγουντζόγλου), Σαπαλίδης

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Γιώργος Τσαμόπουλος): Λυκούρης, Κοντίδης, Ρόππας (55' Ερέκι), Τερλελής, Αχμέτ, Σπαγγής, Μάλτσι (85' Πρισιμιτζής), Τύρπος, Όγκμποε, Καραγιάννης (70' Νισαριώτης), Καραχάλιος.